دانلود آموزش و راهنمای نصب و راه اندازی و نگهداری سیستم های UPS-مستر انرژی پلاس

بنابراین، باتری یکی از بخش‌های مهم در UPS است که باید نوع و اندازه آن به www.mrenergyplus.com دقت انتخاب شود. در این آموزش، روش سریع و آسان محاسبه اندازه باتری یو پی اس را بیان می‌کنیم. به کمک باتری در هنگام اتصال به برق شهری، انرژی را ذخیره می کند در هنگام قطع برق از شارژ باتری یو پی اس برای تامین برق تجهیزات الکتریکی استفاده می کنند. بنابراین یکی از مهمترین نکات در هنگام استفاده از دستگاه تعمیر و تعویض باتری یو پی اس است. دستگاه‌های UPS با ابعاد کوچک و بدون نیاز به سرویس دایمی و بدون ایجاد آلودگی‌ها با تثبیت ولتاژ و فرکانس، وسایل بسیار مناسبی جهت حفاظت سیستم‌ها در مقابل اختلالات برق شبکه می‌باشد. اگر تمایل دارید که یو پی اس خود را توسط نرم افزار کنترل کنید، باید نرم افزار مورد نظر را نصب کنید.

البته این احتمال وجود دارد که باتری شما سالم هم باشد ولی فروشنده زودتر از موعد باتری خود را به فروش رسانده باشد. برای جلوگیری از ابهام بدانید که ملاک اصلی برای اعتبار گارانتی باتری، تاریخ کمتر است که در برگه گارانتی ذکر شده است. مثلا شما یک باتری ماشین را در تاریخ مشخصی خریده اید و این باتری ماشین ۶ ماه گارانتی دارد؛ اما وقتی ۶ ماه به تاریخ خرید اضافه میکنیم، تاریخ پایان ضمانت نامه باتری که در برگه گارانتی ذکر شده هم خوانی ندارد.

البته مصرف کننده های بزرگ در ساختمان ومنطقه مانند سیستمهای تهویه مطبوع ویا گرمازا نیز می توانند باعث کاهش ولتاژ شبکه شوند . کاهش ولتاژ به مدت طولانی سبب ایجاد گرمای زیاد در موتورها و خرابیهای عمده ای در تجهیزات الکتریکی می شود. معمولا کارت SNMP بین پورت ارتباطی سریال یو پی اس و شبکه کامپیوتری قرار می گیرد . اگرچه کارتهای موجود در بازار می توانند به عنوان رابط بین کنتاکتهای بدون پتانسیل یو پی اس و شبکه نیز در نظر گرفته شوند . این کارتها اطلاعات حاصل از کنتاکتها را به فرم مناسبی تبدیل می کنند تا توسط سایر دستگاههای شبکه نیز قابل دریافت باشند . یو پی اس های جدید مجهز به امکاناتی برای اعلام وضعیت وطرز کار خود به مراکز کنترل سیستم و دستگاههای حساس می باشند .

یو پی اس بهتر است یا ژنراتور؟

کاهش یا افزایش ناگهانی ولتاژ، تغییر فرکانس، انواع اعوجاج لحظه ای یا دایم، نمونه‌هایی از مشکلات ایجاد شده بر روی شبکه‌های برق شهری می‌باشند. دستگاه های الکترونیکی پیشرفته و حساس (نظیر سیستمهای کامپیوتری، تجهیزات مخابراتی و پزشکی) با توجه به کاربردهای ویژه و حساسی که دارند نیازمند تجهیزات ضروری مانند منبع تغذیه بدون وقفه و نسبتا دقیق بوده تا ولتاژ و فرکانس ثابت و قابل اطمینان را تامین نماید. باطری UPS باعث ذخیره شدن انرژی و ایجاد ثبات در تغذیه انواع دستگاه‌های الکترونیکی می‌شود. به عبارت دیگر یو پی اس به معنای منبع تغذیه بدون وقفه یا باتری ساکن است . سیستم باتری یو پی اس یک فاصله بین منبع تغذیه اصلی و برق پشتیبان است. بیشتر کارشناسان تعمیر یو پی اس بر این باورند که تعویض باتری بهترین روش برای رفع مشکلات این قطعه است.

برای اطمینان از سازگاری ولتاژ و فرکانس دو دستگاه، می‌توانید به خصوصیات یو پی اس خود توجه کنید. یکی از سوالات رایج باتری های یو پی اس را در مدار چگونه باید ببندیم؟ در ابتدا باید گفت یو پی اس‌ها، منبع تغذیه الکتریکی می‌باشد که جریان برق لازم را بدون هیچ وقفه‌ای در اختیار تجهیزات مصرفی قرار می‌دهند. از طرفی دیگر چون یو پی اس‌ها در بین برق شهری و دستگاه‌های برقی قرار می‌گیرند، جریان ورودی به این دستگاه‌ها را تنظیم می‌کنند. بدین صورت که از ورود نویز و نوسانات به تجهیزات پیشگیری می‌نمایند. از آن جهت که یو پی اس‌ها در موارد حساس و ضروری به کار گرفته می‌شوند باید در هنگام نصب آن‌ها دقت عمل زیادی به خرج دهید، در غیر این صورت ممکن است پیامدهای جبران‌ ناپذیری برای شما پیش آید.

بنابراین می توانید با تعویض باتری یو پی اس از هزینه های خود صرفه جویی کرده و دوباره سیستم UPS را احیا کنید. زمان موردنیاز برای وضعیتی است که برق شهر قطع شده و لازم است برای تغذیه بار مصرفی از انرژی ذخیره شده در باتری استفاده شود. این زمان بستگی به باتری دارد و با کم و زیادشدن باتری، کم و زیاد می‌شود. یو پی اس ممکن است دارای باتری داخلی و یا خارجی (کابینت باتری) باشد.

باتری یو پی اس 12 ولت 65 آمپر

قبل از محاسبات مربوط به انتخاب باتری، باید بدانیم که معمولاً باتری‌ها دو پارامتر اصلی به نام ظرفیت و ولتاژ‌ دارند که براساس آن‌ها بیان می‌شوند. ظرفیت باتری برحسب آمپر-ساعت است و برابر با حاصل‌ضرب مدت زمان عملکرد آن در جریانی است که تحویل می‌دهد. برای مثال، در ساده‌ترین حالت و بدون در نظر گرفتن ملاحظات خاص، وقتی بخواهیم یک بار ۱۰ آمپری را با یو پی اس دارای ورودی ۱۲ ولت، به مدت ۲ ساعت تغذیه کنیم، به یک باتری ۲۰ آمپر-ساعت ۱۲ ولت نیاز داریم. سری موازی بستن باتری یو پی اسفرض کنید که یک ups با توان ۱۰ کیلو ولت آمپر و ولتاژ ۲۴۰ ولت در اختیار داریم که در آن، از طریق اتصال سریال، ۲۰ باتری ۱۲ ولت ۱۰۰ آمپری به یکدیگر متصل شده‌اند. برای افزایش دو برابری backup time باید ۲۰ باتری ۱۲ ولت ۱۰۰ آمپری دیگر را با هم سِری کرده و در نهایت، آن را به صورت موازی به باتری‌های قبلی متصل نماییم.

  • در کشورهای پیشرفته علیرغم عدم قطع برق شهر، دستگاه یو پی اس از وسایل ضروری کامپیوترها محسوب می‌شود.
  • نکته ی اول این که پیش از نصب باتری جدید، حتما محفظه ها را تمیز کنید.
  • توجه داشته باشید که باتری های خراب را از محل دور کنید؛ این نوع باتری ها دارای سرب مضر هستند و ممکن است برای شما خطرناک باشند.
  • در این حالت هزینه تعمیر از هزینه تعویض کمتر می‌باشد، پس بهتر است در صدد تعمیر و احیای آن برآییم‌‌.

در ضمن باید بدانید که نباید بیشتر از 6عدد باتری را با یکدیگر سری کنید چرا که ولتاژ آنها بیشتر از 72ولت می شود و خطر برق گرفتگی دارد. پس از اتصال تمامی باتری ها اولین و آخرین سر قطب باطری ها را به فیوز کابینت باتری وصل کنید سپس فیوز کابینت را قطع کرده و با نهایت احتیاط طبقات باتری را به یکدیگر متصل کنید و برای محکم کردن اتصالات حتما از واشر خاردار استفاده نمایید. عموما کابل قرمز برای قطب مثبت و کابل سیاه یا آبی برای قطب منفی استفاده می گردد و قطر کابل نیز در راهنمای باتری مشخص می شود.

موارد کاربرد یو پی اس

نحوه اتصال سریال باتری‌ها به این صورت است که قطب‌های مخالف به یکدیگر متصل می‌شوند یعنی قطب مثبت یک باتری به قطب منفی باتری دیگر وصل می‌شود. در شکل زیر نحوه نصب باتری یو پی اس به صورت سری را مشاهده می‌کنید. این نوشته در بلاگ ارسال شده و با آموزش تعویض باتری یو پی اس، آموزش نحوه تعویض باتری یو پی اس، تعویض باتری UPS، تعویض باتری یو پی اس، نکات تعویض باتری ماشین برچسب گذاری شده است. از کامپیوتر خود بیش از حد روی باتری کار نکشید، زیرا شما به انرژی ذخیره شده باتری در مواقع ضروری احتیاج پیدا خواهید کرد. طول عمر باتری به چند عامل بستگی دارد که مهم ترین ان تخلیه کامل باتری است که باعث کاهش طول عمر باتری میشود. از مزیت های دیگر گارانتی باتری های سپاهان باتری، گارانتی سراسری می باشد.

دانلود آموزش و راهنمای نصب و راه اندازی و نگهداری سیستم های UPS-مستر انرژی پلاس

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار