قالب بندی چوبی و معایب و مزایا

از جمله مشخصات این مواد می توان ارزانی و شناخته شدن آن بین دست اندركاران را نام برد. این پوشش را می توان با برس، غلتك و یا به طریقه پاشیدن (اسپری) اعمال نمود. در چنین شرایطی نمی توان کالایی را جایگزین آجر نمود. اما در صورتی که اصرار بر استفاده از قالب فلزی در چنین شرایطی باشد ، لازم است آن ها را قبل از اجرا با آب ، خنک کرد این کار موجب کاهش دمای قالب فلزی می شود . دایره سمبل روح است که در درون خود همواره در حال حرکت است. در حال حاضر توان بالقوه تولید این مجموعه در قالب دو کارخانه مجزا به کلیه تقاضاهای موجود در سطح بازار پاسخ مناسبی را ارائه داده است. با این حال هنگامی که از مدولار در قالب فلزی استفاده می شود منظور قالبهایی بوده که دارای تنوع و کاربردهای بسیاری در ساخت و ساز هستند.

خرید قالب مدولار

یکی از نقاط ضعف سازه های بتنی سنتی رامکا بتنی ستون ها و دیوارها می باشد. سیستم بتنی قالب تونلی در عمل از یک سیستم باربر قائم و یک سیستم باربر جانبی تشکیل میشود. شرکت آرتا سازه طراح ساخت انواع قالبهای تونلی است. ابعاد طول رایج در قالب تونل لاینینگ 6 و 9 متر است که این قالب با توجه به ابعاد و از نظر مکانیزم باز و بسته شدن به دو دسته قالب تونل هیدرولیکی و قالب تونل مکانیکی تقسیم می شوند. یوغها دو وظیفه اصلی دارند: جلوگیری از باز شدن قالب ها در قالب در برابر فشارهای جانبی بتن و انتقال بار و فشار به جکها.

خرید قالب لارج پنل

دال بتنی، سازهای است که معمولا در سقف ساختمان یا در برخی از مواد بر روی پی قرار میگیرد. ستونها باید تا حد ممکن بر روی یک راستا بوده یا به عبارت دیگر، بیش از یک ستون در یک راستا قرار داشته باشد. آجرها به طور خودکار از یک ماشین به ماشین بعدی منتقل می شوند و عملیات پردازش بر روی محصول به ترتیب انجام می شود. در قالب های مقاوم بتنی میزان هزینه براساس مواد مصرفی بتن ، میلگرد و عملیات اجرایی مشخص می گردد، یکی از مزیت های قالب بتنی که موجب کاهش هزینه ها و منحصر به فرد بودن این روش می گردد امکان استفاده دوباره از قالب پس از 24می باشد بدین توضیح که پس از گذشت 24ساعت از قالب ریزی امکان باز کردن قالب و استفاده مجدد آن در قالب گیری های بعدی مهیا می شود به این ترتیب کار قالب گیری بدون وقفه و مستمرا انجام می گیرد.

تونل ها و تاسیسات دفاعی، سازه هایی هستند که در زیر زمین ساخته میشوند و هر یک از این سازه ها از نظر ساخت قالب تونل ویژگی های متفاوتی دارد. این سیستم به طور معمول از شالوده بتنی ، دیوارها و سقف های بتنی اجرا شده در محل کارگاه، قاب ها یا پیش قاب های درها و پنجره ها که قبل از بتن ریزی در دیوارها نصب می شود و تاسیسات مکانیکی و الکتریکی کار گذاشته شده در دیوار و سقف، تشکیل می شود. این روش مشابه به سیستم تونلی متعارف هستند که به این دلیل امکان بتن ریزی هم زمان سقف و دیوار را دارا می باشد. ضریب تکرار قالب های تونلی در صورت استفاده درست بیش از 500 بار می باشد. در این سیستم تونلی دالهای نواری بتنی یا پیش دال ساده که بر روی لبه دیوارهای کناری فضاها قرار میگیرند پیش از عملیات بتن ریزی آرماتورهای بالایی پیش دال بمنظور استفاده از پیش دال نصب میشوند و اتصال میلگردهای دیوار و سقف آن ها نیز انجام می گیرد.

آجر اکسید کروم – کوروندوم نیز از نوع آجرهای نسوز ویژه است که از آن جهت ساخت جدار داخلی کوره بلند ذوب آهن استفاده می گردد. از نوع دیگر آجرهای نسوز ویژه با نام آجر های اکسید کروم است که از آن برای ساخت کوره ذوب خمیر شیشه مخزن در صنعت شیشه سازی استفاده می کنند. در این سیستم که نیمه تونلی نام دارد، قالب های بزرگ همراه با پایههای تعبیه شده بر روی غلتک یا چرخ که به شکل یک میز می باشند، تمام سقف فضا را پوشانده و بر روی آنها آرماتوربندی سقف انجام می گیرد و بعد از آن عملیات بتن ریزی انجام میشود.

معمولا در ساخت دیوار های حمال، از آجرهای ماشینی استفاده می گردد. البته در قسمت های بالای کوره های ذوب شیشه و صنایع فلزات غیر آهنی نیز از آجرهای نسوز قیلیایی استفاده می گردد. از آنجایی که این آجرها دارای رسانایی گرمایی زیادی در نفوذناپذیری در مقابل گازها دارند، برای پوشش جدار درونی کوره های تولید خمیر شیشه در کارخانه های شیشه سازی، کوره های کک سازی گاز سوز و سرامیک سازی مورد استفاده قرار می گیرند. از متداول ترین آجرهای نسوز ویژه می توان به آجر زیرکونیوم اشاره کرد که در ساخت کوره ذوب آلومینیوم، کوره مخزن شیشه مذاب و کوره هایی با دمای بسیار بالا، مورد استفاده قرار می گیرد. در فرآیند تولید قالب تسمه ای، همانطور که قبلا اشاره شد، ورق هایی که در ابعاد مشخص بریده شده اند به یکدیگر جوش خورده می شوند و برای ایجاد لبه های آن؛ به اندازه 5 یا 6 سانتی متر از آنها بریده می شود و به اطراف قالب چسبانده می شود.

قالب تونل از پوسته و ارابه تشکیل شده که پوسته از سگمنت هایی به عرض 1/5 متر می باشد که ارابه بر روی ریل در جهت طولی تونل حرکت و امکان بتن ریزی در مراحل بعدی را فراهم میکند. همچنین بر روی سگمنت های دیوار دریچه هایی جهت بتن ریزی و بازدید و بر روی سگمنت های تاج حفره هایی بمنظور اتصال لوله های پمپ نصب شده است. یکی از محصولات ضروری مورد استفاده در ساخت و ساز بتن، قالب بندی است. چرا که با قالب بندی طرح اولیه ریخته می شود و استحکام ساختمان به آن بستگی دارد. وجود سوراخ ها در آجرهای ماشینی سبب می شود که ملات به صورت عمودی به داخل آجرها نفوذ کرده و منجر به ایجاد استحکام بیشتری شود.

برای سقف های معمولی با ارتفاع ۳ متر می توان از جک سبک استفاده کرد. قالب ها در این سیستم سبک تر از دیگر سیستم های قالب بندی هستند و وزن قالب دیوار و سقف به ترتیب برابر 68 و 48 کیلوگرم بر مترمربع است. تمامی مصالح ساختمانی، با سرعت فزاینده ای به سمت صنعتی شدن می روند و امروزه سبک سازی ساختمان ها از الزامات به شمار می رود. بر اساس استاندارد شماره هفت موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران، سوارخ های موجود بر روی آجرهای ماشینی، باید تمامی ضخامت آجر را طی کرده و سطح مقطع آن ها نیز نباید بیشتر از 25 درصد بزرگتر از آجر باشد و فاصله آن ها در هر آجر نیز نباید از 30 درصد طول همان بعد کمتر باشد. 95 درصد از خاک های سیلیسی را SiO2 تشکیل می دهند و میزان باقی مانده آن نیز شامل Al2O3 ،Fe2O3 ،TiO2 ، K2O و Na2O است.

قالب هوپاد : قالب هوپاد نامه قالب بندی فلزی و چوب است در این سیستم معمولا روی ها چوبی و بدنه فلزی است و در نوعی که به نام سیستم میز پرنده نیز معروف است و برای سقف استفاده می گردد که روی چوب و زیر از اسکافلد استفاده می شود نوع دیگری از آن قالب دیوار یک طرفه و دوطرفه چوبی می باشد که هم رویه و بدنه از چوب و h20 ساخته می شود . این شرکت با نام تجاری Formo Industries در سال ۲۰۰۴،در دوبی، در زمینه طراحی و تولید قالب های بتنی وسیستم های داربستی شروع به کار کرد.از این شرکت میتوان به عنوان یکی از موفق ترین تولید کننده های قالب بتنی یاد کرد که در شمال آفریقا،چین،استرالیا و کشور های حوزه خلیج فارس فعالیت های موفقی دارد. مجموعه قالب بتن مهندسی : این نوع قالب بتن از قالب های پیش ساخته چهارچوب از جنس چهارچوب های فلزی فولاد یا آلومینیوم ساخته شده است.و قسمت قابل استفاده قالب بتن باید با مواد سطح سازه مانند آلومینیوم ، فولاد ، چوب و یا غیره پوشانیده شود.مهم ترین مزایای مجموعه قالب بتن در مقایسه با قالب چوبی سننتی بررسی می کنیم.اولی سرعت ساخت و تولید و دومی هزینه پایین دوره عمر این محصول است.قالب بتن پلاستیکی قالب بازیافت : این مجموعه قالب متصل به هم برای ساخت انواع متفاوت سازه های بتنی ساده استفاده می شود.قالب ها بسیار بسیار سبک و محکم هستند.این قالب های پلاستیکی برای ساخت خانه های انبوه با هزینه پایین مورد مناسبی می باشند.

قالب فلزی بتن

تمام قالب های تونل لاینینگ هیدرولیکی و حتی مکانیکی دارای یک کالسکه هستند که سگمنت های تاج و دیوار تونل که اصولا اندازه هرکدام آنها یک متر و نیم می باشند روی این کالسکه نصب می شوند و بوسیله چرخ های تعبیه شده ای که در زیر پایه های این کالسکه قرار دارند قالب بتن مدولار حرکت می کنند. قالب مدولار خم در ابعاد ۵۰×۱۰۰ متر لبه ۵ حدوداً دو و نیم کیلو گرم از انواع مشابه سبک تر می باشد که در یک پروژه رقم قابل توجهی صرفه جویی اقتصادی در بر دارد. برای تولید انواع مختلفی از آجرها، به متریال مختلفی نیز نیاز می باشد. درقسمتی از سازه که پایه ها برداشته می شود نبایستی هیچ باری بزرگتراز ترکیب بارهای زنده و مرده قید شده در طرح وارد شود مگر انکه تحلیل نشان دهد که مقاومت کافی برای بارهای اضافه وجود دارد.

قالب تونلی فرم • نصب و باز کردن قالب ها باید راحت باشد. قالب ها از نظر جنس از قدیم شامل مدل های مختلفی بودند : از قبیل چوبی ، فلزی و اخیرا از جنس پلاستیک ، فایبر گلاس و رزین که به اندازه چوبی ها و فلزی ها دوام ندارند . از انواع چوب و تخته سهلایی یا نئوپان ضدآب در محل کار ساخته می شود.این نوع قالب بندی از لحاظ کار بسیار ساده بوده ولی برای پروژه های بزرگ وقت گیر می باشد.ضمناً رویه نئوپان های مصرفی بهطور معمول طول عمر کمی دارند.با این وجود در مناطقی که قیمت نیروی کار به نسبت تهیه قالب های پربازده کمتر است استفاده گستردهای دارد.از سوی دیگر قالب بندی چوبی به دلیل انعطاف بالای آن در کنار سایر سیستم های قالب بندی به عنوان راهحلی برای محلهای بغرنج بکار می رود. قالب های چوبی مناسب برای پروژه های کوتاه مدت می باشند ، در حالی که قالب فلزی برای پروژه های بلند مدت مناسب می باشند .

بهترین شرکت قالب بتن

در ساخت داربست مثلثی برای داشتن استحکام و مقاومت کافی و تحمل وزن در هنگام بتن ریزی، باید لوله های استفاده شده بدون درز باشد. بتن در برابر ترک و شکستگی بسیار مقاوم است و مقابل فشار های زیاد مقاومت بالایی را نشان می دهد. در آیین نامهها تنش یا مقاومت نهایی در برابر نیروی زلزله 33٪ افزایش داده میشود. که در این صورت ظرفیت تحمل فشار عضو تا حدود دو برابر افزایش پیدا میکند. اخذ پروانه برای ساختمان، بیمه کارگاه و تخریب ساختمان قدیمی، انجام کارهای اداری از دیگر امور مقدماتی ابتدایی است که از توضیح مفصل آن ها خودداری کرده ایم تا به صورت دقیق تر در مراحل اجرایی آن متمرکز شویم. شرکت فیدار با بهره مندی از تجهیزات استاندارد، انواع قالب فلزی بتن را با کیفیت بالا تولید می کند و به همین دلیل توانسته است در رقابت های تولیدی انواع تجهیزات مورد نیاز برای تاسیسات ساختمانی همواره در اولویت انتخاب خریدار قرار گیرد.

قالب فلزی بتن به دفعات قابل استفاده می باشد و عمر مفيد قالب بتن مدولار بستگی به نگهداری قالب فلزی بتن دارد. قالب تونل با توجه به کاربرد آن به اشکال مختلف نعل اسبی، بیضی و غیره تولید می شوند. در طرح تولید آجرهای ساختمانی با تکنولوژی های روز از یک چرخه پیوسته و استاندارد استفاده می شود و می توان به کمک آن ها آجرهایی با اندازه های استاندارد تولید کرد. معمولا برای اجرای نمای از آجرهای زرد کمرنگ که به آن ها آجر سفید و آجر زرد پررنگ که به آن ها آجر بهی گفته می شود، استفاده می گردد. خریدار قالب فلزی کارکرده ، موقعیت اصفهان ، بار جور جهت اجرای ۸۰۰ متر مربع .

قالب بتن مدولار

مدرن ترین نوع کوره های آجر پزی، کوره های تونلی هستند که جهت پخت سرامیک های ممتاز و صنعتی از آن ها استفاده می شود. سیستم قالب تونلی فرم به این صورت می باشد که این اجازه را به شما می دهد تا بتن ریزی دیوارها و سقف ها را در یک مرحله یک روزه انجام دهید. این روش امکان ساخت پلهایی با انحناهای پیچیده و با دوام بالا را فراهم میکند. ساخت این قالب باعث شده است صرفه جویی بزرگی در مراحل نازک کاری، تاسیسات و برق کاری به وجود آید بطوریکه این قالب تا 500 بار قبل از تعمیرات قابل استفاده می باشد و استفاده از فن آوری روز در تولید قالب تونل فرم این قالب ها را مستحکم تر و با دوام تر می سازد.

قالب بتن لارج پنل

در هنگام بتنریزی نیز نیاز به دقت کافی است تا از آسیب دیدگی لبههای قالب چوبی جلوگیری شود. چهارمین تفاوت کیفیت قالب بندی و در نهایت تفاوت در سطح بتن اجرا شده نهایی است. همانطور که گفته شد قالب بتن مدولار ابعاد مختلفی دارد که عرض آن با ضریب تغییر ۵ سانتی متر است، این ویژگی باعث می شود که در عملیات قالب بندی بتن به افرادی که مسئول قالب بندی هستند، کمک بسیار زیادی شود. همانطور که می بینید، انتخاب مناسب ترین تخته های قالب بندی برای پروژه شما برای موفقیت آن مهم است، بنابراین اگر سوال یا نگرانی در مورد اینکه کدام نوع قالب برای نیازهای شما مناسب است، می توانید با کارشناسان حرفه ای و کاربلد تنهاوود تماس بگیرید و با کیفیت ترین و مقرون به صرفه ترین تجهیزات ساختمان از جمله تخته های قالب بندی و تخته چندلایی را از تنهاوود تهیه کنید. این پرکننده ها دارای مقاطع و سیستم قالب بندی مختلفی می باشند، مثلا برای پوشش دادن فواصل بسیار کم از فیلر قالب استفاده میشود که در مواردی که امکان باز شدن قالب ها به دلیل محدود بودن فضای وجود ندارد، استفاده کردن از این پرکننده ها کاری ضروری می باشد و همچنین زمانی که امکان جا به جا کردن کل سیستم قالب بندی با جرثقیل را داریم، با قراردادن فیلر بین پانل های بزرگ میتوانیم به راحتی پانل های یکپارچه و بزرگ را از همدیگر و از سطح بتن جدا کنیم.

قالب تونل فرم

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار