چه کسانی در فارکس معامله می کنند؟

با استفاده از لوریج ۱۰، بروکر سرمایه شما را ۱۰ برابر میکند یعنی ۹۰۰ دلار به شما قرض میدهد تا سرمایه شما ۱۰۰۰ دلار شود. هشدار خطر: معامله در بازار فارکس و هرگونه ابزار مالی که شامل لوریج(اهرم) می شود شامل ریسک قابل ملاحظه ای است که ممکن است منجر به از دست دادن سرمایه شما شود. سهام اپل سهام علی بابا، مایکروسافت، آمازون، فیس بوک، بنز، تسلا، آدیداس، پورشه، بنز و هر شرکت خارق العاده ای که در سرتاسر دنیا وجود دارد. نقش بروکر در بزرگترین بازار مالی دنیا یعنی فارکس بسیار حائز اهمیت است. در واقع فارکس یک بازار بینبانکی است که معامله در این بازار، همواره دو شرکتکننده در نقش خریدار و فروشنده دارد. و برعکس، اگر شما فروشنده باشید، باید طرف دیگری باشد که از شما بروکر فارکس برای ایرانیان بخرد. شما فروشندهای هستید که به خریدار میفروشید، یا خریداری هستید که از فروشنده خرید میکنید. اما برای اون دسته از دوستانی که نمی دونند (خیلی بده که نمی دونید) ، اسلیپیج یا لغزش در معاملات زمانی رخ میدهد که بروکر معامله شما را در نرخی غیر از چیزی که شما درخواست کردید اجرا می کند.

تجارت بیش از هر جایی در بازار forex انجام می شود. به عبارت دیگر خریداران و فروشندگان به وسیله فناوری دیجیتال به یک دیگر متصل می شوند. ایمیل: وارد کردن ایمیل از مراحل دیگر اهمیت بیشتری دارد چون رمز ورود بر روی آن ارسال می شود. ساده ترین راه جهت داد و ستد در سراسر دنیا تبدیل یک ارز به ارز دیگر است که حجمی از این تبادل ها به منظور خرید و فروش کالا یا خدمات، هزینه های سفر به کشور های مختلف، سرمایه گذاری افراد یا شرکت ها در کشورهای دیگر و یا به منظور تبادل کالا و خدمات بین کشورها یا شرکت های کشورهای مختلف صورت می گیرد.

از این روست که بازار دو طرفه در فارکس کمتر دچار رکود و یا حباب می شود. در طول روزهای کاری هفته، همیشه حداقل یک جلسه معاملاتی فارکس باز است، هرچند که ممکن است زمانهایی باشد که بازار رکود داشته باشد و آرام باشد و حجم معاملات در این زمانها کم باشد. معاملات فارکس روزهای شنبه تا جمعه است و روزهای شنبه و یکشنبه، بازار تعطیل است. فعالیت در فارکس شبانه روزی است و تنها شنبه ها و یکشنبه ها به دلیل تعطیلات آخر هفته میلای فعال نیست.

مثلا اگر ارزش دلار استرالیا نسبت به ین ژاپن در حال تقویت شدن است، فروش ین و خرید دلار استرالیا هم از جهت امید به افزایش ارزش دلار و هم از جهت تفاوت نرخ بهره به صرفه است. یکی دیگر از نکات تفاوت فارکس با بیت کوین، نوسان معاملات است. یکی دیگر از معایب آنها، نادیده گرفتن تحلیل بنیادی است. در واقع در این بازار دو طرفه در فارکس هر چقدر که تحلیل شما بیشتر و بهتر باشد سودآوری شما نیز بیشتر است.

پس از کسب سود هم بروکر درآمد دلاری آنها را به حساب صرافی واریز میکند و افراد میتوانند به راحتی سود دلاری خود را در قالب ریال دریافت کنند. اگر یک بروکر شیوههای واریز و برداشت متنوعی داشته باشد، افراد به راحتی میتوانند عملیات واریز و برداشت خود را بدون نگرانی یا واسطه به انجام برسانند. فارکس از روز دوشنبه هرهفته تا جمعه به صورت ۲۴ ساعته باز است بنابراین میتوانید به راحتی زمان آزاد خود را به فعالیت در فارکس اختصاص دهید. البته اهرم میتواند باعث ایجاد ضرر هم بشود؛ در صورت انجام یک معامله اشتباه نهتنها سودی کسب نمیکنید، بلکه دچار ضرر هم خواهید شد.

چه کسانی در فارکس معامله می کنند؟ فارکس یعنی مبادله کردن دو ارز با یک دیگر، جدا از این که با چه هدفی انجام می شود. با وجود این که تجارت فارکس در کشور کانادا قانونی و همگانی می باشد اما مقررات سختگیرانه نظاره گر فعالیت کارگزاری ها در کاناداست. این اختلاف قیمت در بازار ارزهای دیجیتال ممکن است به چند صد دلار برسد، اما بر روی پلتفرمهای خرید و فروش، ممکن است شما با کمترین اختلاف قیمت ممکن مواجه شوید. معاملات دو طرفه. در بازارهای یک طرفه مانند بورس تهران در حالت عادی شما می توانید از رشد سهام سود ببرید و با ریزش قیمت سهم دچار ضرر و زیان خواهید شد. معمولا تعداد حرکات کوچکتر در مقایسه با حرکات بزرگتر متداولتر می باشند.

معاملهی ارز همچنین به شکلی گسترده با دریافت اعتبار انجام میشود بنابراین معاملهگر با استفاده از اعتباری که بانک یا کارگزاری در اختیاری او میگذارد قادر به معامله با سرمایهای اندک است. برای واریز و برداشت در این کارگزاری، میتوان از روشهای وبمانی، پرفکت مانی، بیتکوین و همچنین از خدمات صرافی فارکس (واریز و برداشت ریالی) استفاده نمود. همچنین cyses، بیمه سرمایه کاربران تا سقف ۲۰ هزار یورو را برای کاربران این کارگزاری متقبل شده است. در واقع لوریج ابزاری است که بروکرها (کارگزاری) به وسیله آن به شما پول قرض میدهند. در این مقاله 5 مورد از شناختهشدهترین بروکرهایی که به ایرانیان خدمات ارائه میدهند را معرفی خواهیم کرد. اغلب اوقات، دلالان فارکس معاملات را با شکاف قیمت پیشنهادی خرید و فروش انجام میدهند که البته این اختلاف در قیمت فعلی خرید و فروش ارز کم است. این بانک ها که بزرگترین تامین کنندگان جریان نقدینگی هستند، روزانه حجم مبادلات زیادی را برای خود و یا مشتریان شان انجام می دهند.

در این مبادلات، قیمت یک جفت ارز اشاره به ارزش یک واحد ارز پایه در ارز مظنه ای دارد. با گسترش ارتباط بین کشورها، اقتصادها به هم وابسطه شدن و برای آسان شدن مبادلات، تجارت و همچنین ایجاد یک محیط غیر انحصاریی و شناور جهت رقابت گسترده در دنیای اقتصاد، فارکس متولد شده است. همچنین مانند هر معامله و سرمایهگذاری دیگری معاملهگر باید به خوبی ویژگیهای شخصیتیاش را بشناسد تا بتواند جلوی تصمیمهای احساسی و غیرمنطقیاش را بگیرد. اما اگر از طریق کارتهای اعتباری مانند مستر و ویزا و یا سیستمهایی مانند پی پال و برخی سیستمهای پرداخت الکترونیک (که اصطلاحا به آنها کیف پول آنلاین یا والت میگویند) این پرداختها را انجام دهید، در صورت بروز مشکل با بروکر امکان پیگیری و بازپرداخت پول (اصطلاحا ریفاند) به شما بیشتر خواهد بود. با این حساب اکنون شما ۱۰۵ دلار دارید اما اگر همین معامله را با لوریج ۱۰ انجام داده بود، ۵۰ دلار سود میکردید.

به صورت کلی دو روش تحلیل ایدئال برای بازار فارکس تعریف میشود تحلیل تکنیکال فارکس و تحلیل فاندامنتال فارکس. از نظر تریدرهای حرفهای فارکس، معامله گری یک شغل تمام وقت است که درآمد حاصل از آن برابر با داشتن چندین شغل به صورت همزمان است پس مسلما هر چه با تمرکز بیشتری مشغول انجام معاملات در بازار تبادل ارزها شوید، می توانید معاملات موفق تری انجام دهید اما فارکس چه ویژگیهایی دارد که باعث می شود ایرانیان بتوانند در آن به کسب سود و درآمد دلاری مشغول شوند؟ بانک های بزرگ یا اینتربانکها اصلی ترین فعالان بازار فارکس هستند و همچنین مسئولیت جابه جایی مقادیر بالای پول را بر عهد دارند که معمولا با هدف سفته بازی نیست اما چیزی که بازار ارز را به حرکت وا می دارد فعالیت های سفته بازی است. این بروکر سطح خدمات نهادی و فرصت های تجاری بسیار مقرون به صرفه را برای مشتریان خرده فروش که تصمیم به تجارت در حجم گسترده از محصولات دارند ارائه می دهد چرا که علاوه بر معامله جفت ارزها کالا های متعددی از جمله رمزنگاری ها، شاخص ها، فلزات و انرژی را برای مشتریانش ارائه می دهد و برای تریدرهای فارکس بیش از هفتاد جفت ارز ارائه می دهد.

میزان نقدینگی در فارکس را میتوانید با بورس ایران مقایسه کنید. نکته مهمی که در استفاده از لوریج باید به آن دقت کنید این است که اگر به جای ۵ درصد سود، ۵ درصد ضرر کنید، ۵۰ دلار یعنی نصف سرمایه خود را از دست میدهید. سود به دست آمده از طریق این روشها در قالب یک عدد مشخص جای میگیرد اما سود حاصل از فارکس که معاملهگران حرفهای آن را به عنوان بهترین روش کسب درآمد دلاری انتخاب کردهاند، در قالب عدد مشخصی نمیگنجد. معامله کردن ارزها در همه جای دنیا انجام می شود پس نمی توانیم محل خاصی برای بازار فارکس در نظر بگیرم در اصطلاح به این ویژگی از بازار را غیر متمرکز (OTC) می گوییم. پس در یک کلام می توانیم این گونه بیان کنیم، آموزش رایگان فارکس بازدهی لازم را نداشته و بهتر است با شرکت در آن، وقتتان را تلف نکنید و در دوره هایی حضور یابید که می توانند شما را به یک تریدر حرفه ای تبدیل کنند.

بنابراین؛ تا زمانی که نظام بانکی وجود دارد و به فعالیت خود ادامه میدهد، بازار فارکس نیز پابرجا خواهد بود. در کشور ایران نیز انجام این گونه معاملات با استقبال خوبی مواجه شده و افراد زیادی از ایرانیان به انجام معامله در بازار فارکس می پردازند. در بروکر فارکس چیف می توانید به بیش از ۱۵۰ نماد معاملاتی در فارکس، فلزات، کالاها، شاخص ها، سهام و ارزهای دیجیتال دسترسی داشته باشید. توجه داشته باشید که بازار فارکس متعلق به یک نظام یا دولت خاصی نیست. مراقب بروکرهای بدون مجوز باشید! به عبارت دیگر باید مطمئن بشوید که بروکر از رگولاتور، واقعا مجوز گرفته است. پس از فعال کردن بونوس غیرفعال کردن یا انتخاب حساب دیگر برای بونوس ممکن نیست. هر معاملهگر، قبل از انتخاب بروکر جهت شروع به فعالیت باید دقت لازم و بررسی ها را انجام دهد تا از قانونی بودن معاملات سرمایهگذاری و ایمن بودن حسابها اطمینان حاصل کند.

بروکر فارسی ایرانی

یک بازار غیرمتمرکز سیستمی از ابزارهای دیجیتال است که به معامله گران (تمام فعالین) طیف گسترده ای از قیمت های درخواستی و پیشنهادی (نرخ خرید و فروش) ارائه می شود. چه 100 دلار یا 100000 دلار یا حتی بیشتر برای معامله از طریق کارگزار فارکس خرده فروشی خود داشته باشید، هیچ یک از فعالیت های معاملاتی یک تریدر هرگز بازار ارز را به شکل قابل ملاحظه ای تغییر نمی دهد. تیم تجارت فارکس تمام تلاش خود را خواهد کرد تا در کمال صداقت و بدون در نظر گرفتن منافع این مجموعه، به ارائه آموزش فارکس حرفه ای بپردازد و این بخش از آموزش نیز شامل همین صداقت خواهد بود. لازم به ذکر است که اغلب بروکرها، امکان معامله با واحدهای پولی اقتصادهای در حال ظهور را نیز برای مشتریان خود فراهم میکنند. اگر یادتان باشد بازار بورس ایران چند وقتی را درگیر حباب و چند وقتی را درگیر رکود بود، به خاطر اینکه مانند بازار دو طرفه در فارکس نیست و نمی تواند سهامداران را راضی به خرید سهم هایی کند که در حال سقوط هستند.

برای همین است که فعالان حوزه فارکس، استفاده از ضریب اهرمی را تنها به کسانی توصیه میکنند که آموزشهای تخصصی این بازار را گذرانده باشند. در پایان میتوان گفت با توجه به تجربه کسب درآمد دلاری فعالان حوزه مالی در فارکس، بهترین روش برای کسب درآمد دلاری یادگیری فارکس به صورت تخصصی و معاملهگری در آن است. در این میان بروکرهای بسیاری هستند که با ایرانیان همکاری میکنند و این امکان را فراهم کردهاند که معاملهگران بتوانند به صورت مستقیم سود حاصل از معاملات در فارکس را که به دلار است به ریال دریافت کنند. درآمد دلاری حاصل از معامله کردن در فارکس چقدر است؟

از دیگر مهارت های که به عنوان یک بروکر باید کسب کنید مهارت ریاضی است: یک بروکر فارکس، زمانی کار با ارز و اعداد و ارقام متفاوت کار می کند، نیاز به کسب مهارت های ریاضی قوی دارد. در شبکه غیر متمرکز معاملات بازار ارز شرکت کنندگان در اندازه های مختلف حضور دارند. طیف وسیعی از فعالان در بازار تبادل ارزها وجود دارند که هر یک در تلاش برای رسیدن به مقاصد خویش هستند. بروکرهای فارکس تلاش میکنند تا شرایط خوبی را برای مشتریانشان فراهم کنند و در این زمینه هم هر بروکر تلاش میکند تا با ارائه شرایط بهتر در پلتفرم معاملاتی خود رتبه خود را افزایش بدهد . با این حال سرمایه گذاران و مبادله کنندگان، محدودیتی در زمینه تعداد مبادله انجام شده ندارند. قبل از اینکه به سراغ آموزش ثبت نام در فارکس بروید باید گفت فارکس بزرگ ترین بازار جهان می باشد که از رقیب خود یعنی بازار بورس نیویورک چندین برابر بزرگتر بوده و روزانه بیش از 5 تریلیون دلار در آن معاملات انجام میشود.

شرکت های تجاری مولد برای خرید و فروش های خارجی وارد بازار ارز می شوند اما تاثیر انچنانی در روند بازار ندارد که برای سفته بازها اهمیت داشته باشد. قیمت ها در بازار فارکس گاهی به صورت صعودی و گاهی نیز به صورت نزولی پیش می روند. آخرین گروه از فعالان بازار فارکس، با اختلاف، کوچکترین و کماهمیتترین در تاثیر گذاری در روند بازار است. سایر شرکت کنندگان در بازار به اندازه دو مورد بالا در تغییرات قیمت تاثیر گذار نیستند مثل بانک های مرکزی. و به دلیل اهمیت گسترده آنها در تعیین ارزش ارز قطعا پتانسیل آن را دارند قیمت ارز را تحت تاثیر قرار می دهند.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار